چرا خرید اینترنتی گلیم ماشینی

تاریخ : 28 آبان 1397

چرا خرید اینترنتی گلیم ماشینی

یکی از بهترین راه های خرید در عصر حاضر خرید به صورت اینترنتی است. خرید و فروش فرش گلیم به صورت آنلاین انجام می شود زیرا فوایدی برای مشتری و فروشنده دارد که در زیر بیان میشود. خرید اینترنتی به این دلیل در میان خریداران فرش یا گلیم گسترش یافته است،زیرا تولید کنندگان زیادی در این عرصه فعالیت دارند، و برای اینکه بتوان در میان تعداد زیادی برند کار فروش را انجام داد، باید از راه هایی غیر از فروش حضوری بهره گرفت و بستر را فراهم کرد.

وقتی فروشندگان و تولید کنندگان گلیم محصولات خود را از طریق اینترنت عرضه می کنند، خرید را برای افراد ساده تر کرده و افراد از اقصی نقاط کشور از محصولات آنها دیدن کرده و به راحتی از طریق سایت به خرید اینترنتی گلیم ماشینی می پردازند.

مقاله مرتبط: قیمت گلیم ماشینی 

 

فروش اینترنتی

دیگر زمان این گذشته که افراد برای داشتن یک کسب و کار پررونق، تنها به فکر ایجاد یک نمایشگاه بزرگ با پرسنل فراوان باشد، زیرا فروشگاه های اینترنتی این امکان را برای همه ی فروشندگان فراهم کرده که با هزینه ی اندک محصولات تولیدی خود را از تولید به مصرف بدون صرف هزینه های گزاف به فروش برسانند.

با این کار فروشندگان صرفه جویی بسیاری در امر فروش می کنند و همین صرفه جویی و ارتباط مستقیم با مشتری باعث می شود که تولید کنندگان فرش تولیدی خودشان را به قیمت واقعی به فروش برسانند. منظور از حذف هزینه، هزینه های حقوق پرسنل، انبار داری، کرایه نمایشگاه، هزینه های قبوض مصرفی می باشد، مورد دیگر این است که علی رغم این هزینه ها نمیتوان به صورت شبانه روزی فروش داشت و فروش در ساعات محدود روز انجام میگیرد.

به طور کلی خرید وفروش اینترنتی مزیتی که دارد این است که افراد بدون صرف هزینه ی بسیار و انرژی برای رفت وآمد در منزل خود با یک سیستم کامپیوتری اقدام به انتخاب فرش خود در میان تمام فرش های موجود در فروشگاه اینترنتی کرده و آن را با فشردن چند کلید ثبت کرده و به راحتی از طریق پست آن را درب منزل خود تحویل می گیرند.

 

 

فروشگاه اینترنتی چیست؟

شاید ندانید که این کلمه چه معنی دارد و فروشگاه اینترنتی چگونه عمل می کند و در چه مواردی مصرف دارد؟

کسب و کار اینترنتی یعنی از بستر اینترنت استفاده کرده و با صرف هزینه ای اندک یک سایت طراحی کنید که ویژگی خرید و فروش را داشته باشد. وقتی شما یک فروشگاه مجازی را برپا کنید، می توانید به صورت اینترنتی تمام محصولات خود را در آن تعریف کنید، قیمت آن را طبق قیمت روز محصول تغییر داده و تمام ویژگی هایی که یک مشتری باید بداند و به صورت حضوری باید انرژی صرف کرده و به آن توضیح دهید را در کنار محصول درج کنید، و این امکان را در اختیار کاربر بگذارید که جنس انتخابی خود را با تمام محصولات قدیم و جدید سایت مقایسه کرده و خرید خود را انجام دهد.

 

پیشینه ی خرید اینترنتی

سال 1991 بود که این طریقه ی کسب و کار راه اندازی شد و کسب و کار اینترنتی به وجود آمد. اما در ایران این مدل فناوری و کسب و کار حدود 10 سال است که رواج داشته و سالهای اخیر است که رواج بسیاری یافته است.به گونه ای که هر کس بدون اینکه تولید کننده باشد می تواند محصولاتی را گردآوری کرده و از طریق سایت خود به سایر نقاط به فروش برساند.

بیشترین سایت هایی که به صورت فرش اینترنتی فعالیت دارند سایت های فروش فرش و گلیم هستند، زیرا تعداد تولیدکنندگان این حرفه بسیار زیاد است. و چه بستری بهتر از اینترنت برای رقابت با تمام توان؟

 

مزیت های فروشگاه اینترنتی

1- خرید اینترنتی منسوجات ماشینی مثل فرش ماشینی این امکان را به شما میدهد، که هر برندی را که دوست دارید، از هر کجای کشور یا دنیا خریداری نمایید. دیگر نیازی نیست به دلیل زیاد بودن فاصله و دسترسی نداشتن به مرکز فروش برخی محصولات راضی به خرید، محصولات بی کیفیت نزدیک محل زندگی خود شوید.

مثلا در مورد فرش یا فرش های ماشینی و یا حتی گلیم های ماشینی ، بهترین منسوجات در شهرستان کاشان تولید می شود که برای افرادی که خارج از کاشان زندگی می کنند به راحتی خرید از این برندها امکان پذیر نباشد، از طریق فروشگاه های اینترنتی به راحتی هر تعداد که خواستند، از هر مدل که خواستند سفارش خود را انجام داده و آن را تحویل می گیرند.

 

2- در هر ساعت از شبانه روز شما بدون نگرانی از باز بودن بانک ها یا باز بودن فروشگاه ها می توانید به خرید اینترنتی بپردازید.

 

3- در هنگام خرید حضوری شما نمی توانید راجع به هر فرش سوال بپرسید، و زمان زیادی را در فروشگاه سپری کنید و بعد از کلی پرس وجو شاید خجالت بکشید که فرش را خریداری نکنید و شاید خودتان را مجبور بدانید که باید بعد از گرفتن وقت فروشنده باید خرید اجباری انجام دهید. در صورتی که در خرید اینترنتی فرش شما هر مقدار که بخواهید میتوانید محصولات را ببینید و حتی با سایر برند ها مقایسه کنید و سپس هر زمان که اماده خرید بودید و یا به انتخاب خود مطمئن بودید خرید خود را انجام دهید.

 

4- هزینه های رفت و آمد شما کاهش می یابد.

5- یک تولید کننده متحمل هزینه های گزاف ایجاد یک فروشگاه بزرگ و مجلل نمی شود.

 

 

توصیه هایی به شما هنگام خرید اینترنتی

شما بهتر است که یک کارت مخصوص خرید های اینترنتی داشته باشید که، به میزان هزینه ی جنسی که می خواهید خریداری کنید آن را شارژ کنید. و از کارت هایی که کل سرمایه ی شما در آن است استفاده نکنید.

دوم اینکه شما باید سایتی که از آن خرید انجام میدهید را از نظر امنیت الکترونیکی بسنجید. زیرا به گونه ای نیست که چون کسب و کار اینترنتی است کسی نظارتی بر آن نداشته باشد. نظارت بر روی سایت های اینترنتی انجام میشود به گونه ای که هر سایتی که می خواهد اقدام به فروش اینترنتی نماید باید یک نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشد.

این نماد به صورتی است که کسی که میخواهد کسب و کار اینترنتی راه بیاندازید باید اطلاعاتی از خود به وزارت صنعت معدن تجارت ارائه دهد تا آنها با بررسی صحت فرد و کار او مجوز کسب او را فراهم کنند.

و وقتی شما به روی نماد اینماد کلیک می کنید باید به صفحه ای دیگر وارد شوید، که صفحه ای است که صحت این نماد را برای شما توضیح می دهد.